3.vízszint magas,víz állása változatlan vagy árad,nagy a sodrás,szél erőssége közepes vagy annál nagyobb,meghorgászandó távolság 30 méter felett.
Ez esetben felszerelésem a következő:
1.Feeder bot 3,60 m hoszú 30-100 gramm dobósúlyú
2.Teleszkópos bot 3,8 m hoszú 50-110 gramm dobósúlyú
Tapasztalatok:
Sokat gyakoroltam a bedobásokat.Jó technikával egy max 110 grammos dobósúlyú bottal,akár 130 grammos nehezéket is biztonságosan be lehet dobni a kívánt helyre.Teleszkópos botom orsóján sem használok 0,28-0,30 mm-nél vastagabb zsinórt.
Orsó méretek:
Picker botnál 20-as
Feeder botnál 30,35-ös
Teleszkópos botnál 40-es
Legújabb tapasztalaim után lecserélem a botjaimat ha az adott víz sodrása nagyon erősnek tűnik.
Ekkor két T-REX TOP MIX Feedert vetek be 60-200 gr dobósúlyal.
Eggyiket a gyengébbik sárga spiccel szerelem,míg a másikon az erősebbik pirosat használom.
Ez a bot egy igazán remek csodamű.
Papp Józsinak csak gratulálni tudok.
Remélem nem pontosak az információim,miszerint ennek a botnak a gyártását leálították.
Nagy kár volna érte.
Etetés:
Nem vagyok a folyóvizi etetés rajongója.Mindig a helyszíni szemle után döntöm el, hogy etetek-e vagy sem.Mondhatom az esetek 95 százalékában nem etetek,mert kevés szabadidőm miatt csak rövidre tervezem kiválasztott helyemen a horgászatot.Van olyan kitapasztalt helyem is ,ahol a megfogott halak majdnem mind márnák.Itt az etetést a gyors sodrás és viszonylag kicsi halmennyiség miatt nem alkalmazom,mivel nincs ami lelopja horgomról a csalit,mielőtt a kedvenc márnáim rá nem találnak.
Ez már megmutatkozik a fogásokon is,hiszen aki rátalál egy ilyen helyre, és az ideje is kevés ,sokszor jobb pozícióban van mint az, aki etetéssel kísérletezik valamelyik agyonhorgászott vizen.
Praktikák:
Feeder botom egyik spiccén lecseréltettem a sic gyűrűsort nagyobb atmérőjű gyűrükre.Ezekről a gyűrükről is levágtam a talpazatuk egyik részét,mivel így érzékenyebbé válik botom a spiccem lecsökkent merevsége miatt.Helyüket körömlakkal bevontam és megvártam míg beszárad. Másrézt a nagyobb átmérőjű gyűrukkel javulnak botom dobási paraméterei.
Ajánlatos kicserélni a véggyűrűket teleszkópos botjainkon is, mivel ezek jobban kopnak spicctagjaink nagyobb terhelése miatt,de a sok fel vitt szennyeződéstől is .Főleg a finom Dunai homok árt nekünk a legtöbbet,mert véggyűrűnkön kialakult mélyedések ,apró karczolásai gyengítik zsinórjaink teherbírását.
Még valamikor a 90-es évek elején egy Estergomi horgászboltban az ottani eladó ajánlatára ,vettem egy igazán érzékeny Picker botot,amelyet senki sem akart megvenni mivel a nyéltag és a spicce is vékonynak tűnt.Sokan azt gondolták akkoriban,hogy nem jó másra mint kishalazásra.Én megvettem és rövidesen ki is próbáltam .Természetesen folyóvizen is.
Rengeteg halat fogtam vele.Egy szép napon aztán a tapasztalatlanságom miatt elkövettem egy nagyobb hibát.Nyárfa virága borította vastagon a folyót mikor egyszercsak kápást észletem botom spiccén.
Bevágtam néki,majd elkezdtem a felcsévélést.minden simán ment mindaddig míg a zsinóromra felrakodot kosz elnem érte a vékony átmérőjű gyűrűsort.
Ekkor általában a véggyűrűn szokott megakadni a kosz ,de most nem így történt.A spiccrész felől a második gyűrűn akadt meg.Ezáltal a spiccem rugalmassága nem tudta kikorigálni a gyűrűre ható erőt és az nyomban eltört.
Tehát ezen a ponton is van jogosultsága a nagyobb átmérőjű gyűrűknek.
/01.11.2008./Legutóbbi horgásztúrámkor is sikerült fognom márnát.
Természetesen nem használtam etetőanyagot.
A Duna vize igencsak tiszta volt,így a halakat beljebb kerestem.
A szomszéd horgásztársam gumis csónakjával befele indult,mondván a halak beljebb tartózkodnak.
A tiszta vízben láthatott valamit ,mert álandóan modogatta hogy alatta halak mozgását észleli.
Majd később egyre csak beljebb ment mivel egyre kevésbé észlelte mozgásukat.
A hal bár ott volt a csónakja alatt ,de ennek ellenére nem tudott kicsikarni a lehetőségéből csak egy kis keszeget.
És bizony etetett is .
Erre én is bevetettem a 170 gr lyukacsos karika ólomnehezéket is,amelyet még ezzel a bottal /T-REX RIVER FEEDER 60-200gr dobósúlyal/ nagyobb kockázat nélkül be tudtam dobni a kívánt helyre.
Azt hiszem ez volt a döntő lépésem is egyben.
Amikor jól kap a hal akkor nem gond halat fogni.
De amikor szomszéd horgászok sem fognak nehezebb.
Csak nem szabad föladni.
Amikor a márnámat visza dobtam a vízbe,egy másik szomszéd horgász/tolakodó/még köszönni sem köszönt,mikor tőle elköszöntem.
Képgaléria
Szólj hozzá
Kiss Béla [ 2010-09-14 17:41 ]
Jó a honlapod. Lehet belőle tanulni ,még honlap szerkesztést is . DE a videókat hogyan tetted fel ? Na azt jó volna tudni .Néz át az én honlapomra . Mi a véleményed?
http://tuttti57.5mp.eu/web.php?a=tuttti57